Μηχανικός Ποιοτικού Ελέγχου

ΕΔΡΑ: ΧΟΡΔΑΚΙ ΧΑΝΙΩΝ

Η εταιρία ΦΙΝΟΜΠΕΤΟΝ Α.Ε. ζητά να προσλάβει Μηχανικό Ποιοτικού Ελέγχου για το Εργαστήριο Ποιοτικού Ελέγχου της εταιρίας, με έδρα τις εγκαταστάσεις της στο Χορδάκι Χανίων.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Χημικού, Χημικού Μηχανικού, Μηχανικού Ορυκτών Πόρων ή συναφούς σχολής
  • Εμπειρία στη χρήση εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και ακρίβεια
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση της βιομηχανίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Καθήκοντα-αρμοδιότητες:

  • Διενέργεια εργαστηριακών ελέγχων και δοκιμών / εφαρμογή εργαστηριακών μεθόδων
  • Υποστήριξη δοκιμών του Τμήματος Έρευνας & Ανάπτυξης
  • Συμμετοχή στη συνεχή βελτίωση των παραγόμενων προϊόντων
  • Οργάνωση και παρακολούθηση συντήρησης εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Εφαρμογή προβλεπόμενων μέτρων ασφαλείας στον χώρο του εργαστηρίου

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΩΝ: career@finomix.gr

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.